piątek, 22 maja 2015

Warto zobaczyć we Wrocławiu - Stary Cmentarz ŻydowskiOstatnio miałam okazję po raz pierwszy odwiedzić Stary Cmentarz Żydowski we Wrocławiu, który od 1991 roku funkcjonuje również jako Muzeum Sztuki Cmentarnej. 
Jeśli mieszkacie/bywacie lub wybieracie się do Wrocławia, to to jest jedno z miejsc obowiązkowych do zobaczenia. Warto odwiedzić go w czwartki, wtedy wstęp jest darmowy. W pozostałe dni bilety kosztują: 10 zł - normalny, 7 zł - ulgowy. Oto krótka fotorelacja.


5 komentarzy:

 1. Mieszkam we Wrocławiu od ponad 2 lat i nigdy tam nie byłam (jak zresztą w wielu innych interesujących miejscach). Muszę to nadrobić!

  OdpowiedzUsuń
 2. Chyba ludzie nigdy nie przestaną mnie zadziwiać. Płatny wstęp na cmentarz! Serio? Niby można to tłumaczyć jakąś renowacją i kosztami utrzymania, ale w Krakowie nie płaci się za wstęp na cmentarze żydowskie, a żaden nie jest zapuszczony, czy szczególnie zaniedbany. Fakt, wszystkie nadgryzione są zębem czasu, ale ten Wrocławski (sądząc po zdjęciach) też.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dokładnie to samo pomyślałam. A już w ogóle spacerując po cmentarzu zastanawiałam się, na co idą te pieniądze... Pomniki nie wyglądają na takie, które byłyby kiedykolwiek poddawane renowacji, wszędzie były krzaki i trawa po kolana.

   Usuń
 3. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 4. Niesamowite zdjęcia!!!!

  OdpowiedzUsuń

Cieszę się, że jesteś! Byłoby wspaniale, gdybyś zostawił po sobie jakiś ślad. Konstruktywna krytyka jak najbardziej pożądana. Spamy odsyłam pocztą do ich autorów. Uwierz, że odnajdę Cię bez wrzucania linków do Twojego bloga pod każdym moim postem.